Godzina: 21:53
Liczba wyświetleń: 547

4 mecze w Grupie „A”
Dwa zaległe i dwa awansem

Według ligowego harmonogramu weekend 08-09. kwietnia oraz przyszłotygodniowy – świąteczny są wolne od ligowej rywalizacji w pierwszej lidze. Przerwa w rozgrywkach nie dotyczy jednak wszystkich zespołów. W naszej, czyli Grupie „A” na parkiety wybiegało siedem zespołów. Nadrabiano bowiem zaległości, ale i rozgrywano mecze awansem.
Zaległości nadrabiali malborczycy i Orlen Wisła II oraz Spójnia Gdynia i Mazur Sierpc.
O meczu malborczyków informacja jest już zamieszczona wcześniej.
Spójnia natomiast włączyła swój „handballowy walec” i rozjechała sierpeckiego beniaminka wygrywając 34 : 18.
Mecze rozgrywane awansem to sobotnia konfrontacja Sokoła-Browar Kościerzyna i skazanego już na degradację wrocławskiego Śląska. Wrocławianie do walki o punkty stanęli również w niedzielę, kiedy to mierzyli swoje siły w Żukowie.
Przyjeżdżając na Wybrzeże na dwa mecze dzień po dniu, przy jednej podróży z całą pewnością zaoszczędzili znaczące środki finansowe.
Obserwując przebieg tych spotkań trzeba przyznać, że młodzi wrocławianie zaprezentowali się wyjątkowo korzystnie. W obu meczach byli bliscy sprawienia sporych niespodzianek a w przypadku meczu w Kościerzynie nawet sensacji.
W piątek w Kościerzynie w 50 minucie wrocławianie prowadzili różnicą pięciu bramek. Minutę przed końcową syreną posiadali przewagę jednego trafienia. Remis dla kościerzan kilkanaście sekund przed końcem meczu uratował natomiast Łukasz Szala.
Bliscy punktowej zdobyczy wrocławianie byli również w niedzielę w Żukowie. Chociaż od początku spotkania na prowadzeniu różnicą dwóch – trzech trafień byli Żukowianie to trzy minuty przed końcem spotkania jednobramkowe prowadzenie 30:29 uzyskali wrocławianie. Końcówka meczu należała jednak do podopiecznych trenerów Bonisławskiego i Biernackiego. GKS Żukowo pokonał wrocławian 32:31 pieczętując tym samym degradację Śląska do II ligi.